Büyük şehirlerde su taşı gerçekleştiren büyük firmalar insanların ihtiyaç ve taleplerine göre bu hizmeti gerçekleştirmektedir. İçme suyu, saf su ve kullanma suyu olarak sınıflandırılan ürünlerden dilediğini kullanmak isteyenlerin yapmaları gereken sadece firmaları aramaları yeterlidir.

Tanker suyu satışı yapan firmaların kendi imkanlarınca kazdıkları su kuyularından elde edilen suların çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra insanların kullanımı için firmanın sahip olduğu krom ve nikel alaşımından oluşan paslanmaz çelik depo ve tanklarında saklamaktadırlar. Satışa hazır hale getirilen bu sular müşterilere su tankerleri ile götürülmektedir. Su nakliyesinde kullanılan bu araçların tanker kısımları özel alaşımlı çelikten yapılmış olup, düşük ve yüksek tonajlı su tankerleri olarak hizmet vermektedir.

Tanker içme suyu taşıyan araçlar, diğer su taşıyan araçlardan ayrılmaktadır. Bu araçların içme suyu taşımasında dolayı tankerlerin özel bakım ve temizlikleri düzenli olarak olarak yapılmaktadır. Bunun dışında kullanılan kullanma suyu ve saf su taşıyan tankerler ise, yine alaşımlı çelikten yapılmış olup yosun, kir vb. partikülleri barındırmamaktadır. Ayrıca sulama ve temizlik işlemleri için arazöz olarak nitelendirilen su tankerleri de firmaların bünyesinde bulunan araçlardandır.